SK Hranice – 1. BFK Frýdlant n. O.

6 : 0 (1 : 0)

Sestava: Částečka 8 (76. Kňura) – Ligač 6 (56. Škrobánek) , Nedělka 6, Pecha 6, Veselý 6 (72. Olšák) – Kuchař 7 (76. Sedláček), Kovařčík 7, Hleba 7 – Mičkal 6 (67. Zbožek), Křenek 5 (50. Bartoš 6), Hrazdil 6 (63. Zobaník)

Branky: 40. a 74. (p) Kovařčík, 47. Kuchař, 59. Mičkal, 66. Hleba, 76. Zobaník

Hodnocení:    K utkání vloženého kola přijel soupeř z podhůří Beskyd. Jeho bilance v jarní části soutěže byla výrazně pozitivnější než na podzim, tak jsme očekávali vyrovnanější utkání, než bylo to první ve Frýdlantu. Bohužel už před zápasem bylo patrné, že soupeř asi nebude v nejlepším rozpoložení, protože přijel pouze ve 12 hráčích. A samotné utkání to potvrdilo. Od první sekundy jsme ovládli míč i hřiště a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Hosté zcela rezignovali na útok a snažili se hlavně moc neinkasovat. To se jim dlouho dařilo, vlastně celý první poločas, ve kterém jsme spálili snad 10 vyložených šancí. Snad je možné v tom najít pozitivum, že se v těchto šancích objevilo 7 různých zakončovatelů. Paradoxem těchto útočných snah bylo, že jsme netrefovali bránu ani z těch nejvyloženějších šancí. První střela, která mířila do brány, přišla v 37. minutě a druhá, ve 40., už skončila gólem. Ve druhém poločase soupeř čekal na ránu z milosti, která přišla definitivně po 20 minutách druhé půle. Pak už se hra hostů sesypala úplně a nic na to nezměnilo ani velké střídání v našich řadách. Paradoxem však je, že za stavu 4 : 0 přišly jediné dvě střely na naši bránu, a to, když jsme nechali hostující hráče hrát individuálně s míčem pod dojmem vysokého vedení. Poněkud se nám zvětšilo hřiště a špatně jsme v této fázi plnili týmové obranné úkoly. To, že jsme neinkasovali, je zásluhou Romana Částečky, který obě šance chytil. Celkově hodnotím utkání jako zdařilé, protože jsme byli kvalitní v přípravné fázi, kvalitně jsme hráli s míčem a nutili hosty jen k přihlížení našim akcím. Škoda jen spousty neproměněných šancí. Výkon všech hráčů byl kvalitní.